Pieps.cz / články / Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách

Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách

fotka k článku Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách O víkendu 9-10.1.2010 proběhl první z připravených školících víkendů lavinové problematiky určených pro širokou veřejnost. V sobotu jsme navštívili šumavský Špičák a v neděli krušnohorský Boží Dar.

I přes velice pozitivní zprávy meterologů, že nám napadne konečně sníh na horách a drobné obavy zda se do středisek vůbec dostaneme proběhlo vše bez sebemenšího problémů. Nakonec největší problém byla Jankova cesta z Brna do Prahy, kterou si užíval asi 4 hodiny.

V sobotu 9.1.2010 jste si mohli přijít odzkoušet lavinové vyhledávače na šumavský Špičák, kde jsme pro vás navíc s tamní Horskou službou připravili ukázku dohledání zasypaného lavinovým psem. Petr s Beníčkem nám ukázali, jak rychle lze najít zasypaného i bez lavinového vyhledávače - škoda jen, že se nám takový pes nevejde pod bundu :-).

Následoval dlouhý přesun na Boží Dar, kde nás čekalo překvapení v podobě nárocného večera se skupinou Coda. Hned večer bylo zřejmé, že nedělní školení je zlehka ohroženo. Naštestí jsme odolali a před 10 hodinou ranní jsme již přivítali skupinku cca 20 zájemců o přednášku, kteří za námi přijeli z Mostu, Sokolova, Karlových Varů, ale třeba i z Prahy. Vzhledem k menšímu počtu lyžujících a tím i možných adeptů o ukázku jsme připravili pro onu početnou skupinu vydatný několika hodinový program, ve kterém si nakonec zasoutěžili o zajímavé ceny.

Na obou akcích si mohli zájemci odzkoušet 'odstřelit' lavinový batoh ABS a nebo Snow Pulse.

Příští zastávka bude již příští víkend - v sobotu na Ještědu a v nedeli v Rokytnici nad Jizerou.

Více fotografií naleznete na facebooku TotalOutdoor.

Galerie fotek:

Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: spicak-1.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: spicak-2.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: spicak-3.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: spicak-5.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: spicak-6.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: spicak-7.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: spicak-8.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: spicak-9.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: spicak-10.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: spicak-11.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: spicak-12.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: bozi-dar-1.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: bozi-dar-2.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: bozi-dar-3.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: bozi-dar-4.jpg Proběhl první víkend lavinového školení na Šumavě a Krušných Horách, fotka: bozi-dar-5.jpg

11.1.2010 | napsal: Karel | zdroj:

Zajímavosti a články:

PIEPS MICRO - pípák třetí generace

31.1.2018 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

PIEPS MICRO - pípák třetí generace, fotka: micro_display_rgb.jpg PIEPS MICRO je nejlehčí (150g) tříanténový vyhledávač na trhu. Tento pípák třetí generace přichází nově s několika zásadními změnami a přináší nový pohled na vývoj uživatelsky jednoduchých vyhledávačů. Pro obsluhu nové Micro používá pouze jedno ovládací tlačítko a přepínač pro zapnutí/vypnutí.
>>ČTĚTE VÍCE<<

Co a jak s nejmenším a nejlehčím tříanténovým lavinovým vyhledávačem Pieps Micro

2.2.2017 | napsal: Jan Pala | zdroj: http://www.tulenipasy.cz

Co
Na veletrhu ISPO 2016 představila firma Pieps řadu novinek z oblasti lavinové prevence. Nejočekávanější z nich byl rozměrově a hmotnostně minimalizovaný tříanténový lavinový vyhledávač Pieps Micro. Micro je nejlehčí tříanténový lavinový vyhledávač na světě!
>>ČTĚTE VÍCE<<

Kurzy lavinové záchrany ZDARMA

26.1.2017 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Kurzy lavinové záchrany

Hanibal team testoval PIEPS MICRO

8.12.2016 | napsal: Hanibal | zdroj: https://blog.hanibal.cz/hanibal-tested-pieps-micro/

Hanibal team testoval PIEPS MICRO, fotka: hanibal_micro.jpg O novém lavinovém vyhledavači Pieps Micro se mluvilo už před necelým rokem na veletrhu ISPO. A ne málo. Tenhle nový pípák nabitý technologiemi by totiž měl leccos ulehčit a zjednodušit. A také zvýšit míru bezpečí, kterou lavinové vyhledavače nabízejí.

>>ČTĚTE VÍCE<<

Lavinový batoh Pieps Jet Force Tour Pro 34

7.10.2016 | napsal: Michal Bulička | zdroj: www.skitourguru.com

Lavinový batoh Pieps Jet Force Tour Pro 34, fotka: Hubelhorn-159.jpg SkitourGurucom otestoval v náročných podmínkách týdenní haute route
Od zimy 16-17 budou na trhu tři nové technologie a nabídka se tak rozšíří na osm systémů. Jediný JetForce od společenství značek Pieps, Black Diamond a P.O.C. poskytuje po zasypání přísun kyslíku k dýchacím cestám a tím výrazně prodloužit čas na záchranu.
Airbag o objemu 200 litrů nafukuje ventilátor, poháněný malým motorem, který „čerpá“ energii z akumulátoru. Právě ventilátor a baterie byly částí odborné veřejnosti zpochybňovány, naše pokusy ukázaly, že obavy nejsou na místě.
Nebojte se elektroniky!
Pieps má díky výrobě vyhledávačů mnohaleté zkušenosti s aplikováním elektroniky do outdoorových produktů a rovněž kvalita akumulátorů se obecně rok od roku zvyšuje. Jet Force používá akumulátor Li-Ion, tedy stejný systém, jaký znáte z mobilů nebo fototechniky. „Lionkám“ nevadí úplné vybití, na rozdíl od akumulátorů Ni-Mh. Po několikahodinovém nabití aku z elektrické sítě (je nutné provést před každou akcí) jsme vyzkoušeli úspěšně nafouknout airbag i brzo ráno při teplotě -15°C (výrobce uvádí funkčnost do -30°C). Po návratu jsme nechali batoh ještě 10 dní „odpočinout“ a i po celkem 17 dnech po nabití se airbag nafoukl. Pokud chcete mít jistotu, můžete si vzít nabíjecí adaptér s sebou a v případně aku dobít. Na horské chatě to může být problém, ale když vycházíte na túry z údolí, je to v pohodě. Akumulátor je konstruován na 500 dobíjecích cyklů.
Jak je to s obsluhou elektroniky, nácvikem aktivace, jak funkční jsou jednotlivé detaily batohu, zda je objem batohu dostatečný…přehledně výhody i nevýhody.
To vše se dočtete a spoustu obrázku si prohlédněte na webu www.skitourguru.com
Parametry batohu hledejte v sekci vybavení na www.skitouguru.com

Elektronická sonda iProbe II

12.9.2016 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Elektronická sonda iProbe II, fotka: iprobe_2_260cm.jpg Pieps přichází do letošní sezóny s několika zásadnímy novinkami. Ta nejhlavnější byla zmíněna v předešlém článku - vyhledávač PIEPS MICRO. Další dostupnou novinkou je plně elektronická sonda Pieps iProbe II. Oproti předešlé verzí má několik vychytávek. Předně neobsahuje žádné tlačítko. Zapnutí (vypnutí) probíhá automaticky složením (rozložením) sondy.

>>ČTĚTE VÍCE<<

Test lavínových vyhľadávacích prístrojov 2015

21.1.2016 | napsal: Horská záchranná služba | zdroj: https://slphzs.wordpress.com/

Test lavínových vyhľadávacích prístrojov 2015, fotka: img-5232.jpg Na sklonku zimy 2015 (23. – 26. marca) sa Brnčalke zišli horskí záchranári, vodcovia a lavínoví špecialisti, aby spolu otestovali najnovšie lavínové vyhľadávače. Podobný test sa uskutočnil už v roku 2011. Odvtedy na trhu pribudlo množstvo nových prístrojov a cieľom testu bolo overiť ich reálny dosah, presnosť a funkčnosť pri jednotlivých fázach hľadania zasypaného a to:


1.fáza – zachytenie prvého signálu
2.fáza – priblíženie sa k zasypanému
3.fáza – presné dohľadanie zasypaného
4.fáza – samotné nájdenie a vykopanie zasypaného (pomocou sondy a lopaty)

Výsledky testu ZDE

Lavinová prevence a záchrana

12.1.2016 | napsal: Trent Meisenheimer | zdroj: Vimemo.com

Lavinové kurzy ZDARMA

8.10.2015 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Lavinové kurzy ZDARMA, fotka: lavinove_kurzy_2016.jpg Ke každému zakoupenému vyhledávači PIEPS nebo batohu se systémem JETFORCE v sezónně 2015/2016 nabízíme LAVINOVÝ KURZ ZDARMA.
Termíny kurzů
20. 2. 2016 Krkonoše – Výrovka
20. 2. 2016 Beskydy – Sadský Cáb
21. 2. 2016 Krkonoše – Výrovka
27. 2. 2016 Jeseníky – Ovcárna
5. 3. 2016 Nízké Tatry – Jasná
6. 3. 2016 Nízké Tatry – Jasná

REGISTRACE v sekci Lavinové kurzy

JETFORCE - První test v lavině

19.3.2015 | napsal: Pigi | zdroj: http://www.freeride.cz

JETFORCE - První test v lavině, fotka: jetforce_v_akci.jpg Minulý týden byl poprvé v terénu naostro otestován lavinový batoh JETFORCE od společnosti PIEPS. Událost se stala ve Fiberbrunnu a měla naštěstí dobrý konec. Lavinová výbava jako sonda, lopata, vyhledávač a lavinový batoh by na zádech žádného freeridisty rozhodně neměla chybět. Tyto pomůcky sice nezaručují záchranu života, ale dávají freeridostovi o dost větší šanci na přežití při sesuvu. Poutavý článek "Lavinové poznatky na vlastní kůži" s autentickými záběry a videem najdete na www.freeride.cz

Spřátelené weby | Obchodní podmínky | Reklamační řád | Kontakt

Provozovatel: Totaloutdoor 2009 | Systém: Virus-Sport s.r.o.